Felhívjuk figyelmüket, hogy telefonos tájékoztatást az alábbi időpontokban tudunk adni:
hétfő–csütörtök 8:30–16:30
pénteken 8.30–14.30
Az órák a Zoom felületén zajlanak, amelyre a résztvevők regisztráció után meghívót kapnak.
Az online órákat egy külön erre a célra létrehozott virtuális kiállításban tartjuk.
ÁLLANDÓ KÍNÁLATUNK
ONLINE MÚZEUMI ÓRA
Honfoglaló mindennapok
A 9. században őseink elfoglalták mai otthonunkat. De hogyan és miért? Kíváncsi vagy, hogyan éltek, milyen mesterségeket űztek és milyen állatokat tartottak? Gyere és kalandozz a honfoglalás korban!
Ajánlott korosztály: 5–12. évfolyam
Szent István országa
Az online órán az Árpád-kori társadalom, életmód, gazdaság, művészetek kerülnek a középpontba.
Ajánlott korosztály: 5–9. évfolyam
Királyok, lovagok és kultúra a középkori Magyarországon
Anjou királyok, lovagi kultúra, hódító háborúk, erős várak, pezsgő városok. Hogyan éltek az emberek a középkorban? Az órán minden kiderül!
Ajánlott korosztály: 6–10. évfolyam
Mátyás király kora
Kultúra és életmód Mátyás király országában. Hogyan zajlott az élet a falvakban? Hogyan nézett ki egy reneszánsz udvar? Mit ettek a királyi lakomán? Milyen felszereléssel harcolt a fekete sereg? Lépj be Mátyás király virtuális udvarába és megtudod!
Ajánlott korosztály: 5–12. évfolyam
„Sok csudák voltanak jó Magyarországba”
Virtuális utazásunkon a diákok megismerhetik a három részre szakadt országot, a harcokkal tűzdelt mindennapokat. Majd egy játék során maguk alakíthatják sorsukat!
Ajánlott korosztály: 6–10. évfolyam
A Rákóczi-szabadságharc
Hogyan zajlott a Rákóczi-szabadságharc? Kik voltak kiemelkedő alakjai? Milyen volt akkoriban az udvartartás? A virtuális kalandozás során mindenre fény derül!
Ajánlott korosztály: 4–12. évfolyam
A reformkori Magyarország
Mit köszönhetünk a reformkornak? Új eszmék, új politikai és társasági színterek. Ismerkedjünk meg a korszak mindennapjaival, vívmányaival és kiemelkedő alakjaival.
Ajánlott korosztály: 6–12. évfolyam
Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc
Milyen előzményei vannak a forradalom napjának? Mi is történt akkor pontosan? Kik azok a márciusi ifjak? Miért torkollt a forradalom szabadságharcba? Ismerjük meg együtt 1848/49 eseményeit a korszak legnagyobbjainak személyes tárgyain keresztül!
Ajánlott korosztály: 6–12. évfolyam
Kapocs
A Nemzeti Múzeum és a Petőfi Irodalmi Múzeum közös foglalkozása, amelyen az 1848. március 15-i forradalommal ismerkednek meg a résztvevők. Látogassuk meg együtt virtuálisan a forradalom ikonikus helyszíneit.
Ajánlott korosztály: 6–10. évfolyam
A Rákosi-korszak Magyarországon
Sztahanovisták, traktorista lányok, pajtások: A Rákosi-propaganda kirakatemberei. De mi húzódik a háttérben? Hogyan nőtt a feszültség az élet minden területét átszövő totális diktatúrában? Online foglalkozásunkon minden kérdésre megkapod a választ!
Ajánlott korosztály: 8–12. évfolyam
ONLINE DIÁK-TÁRLATVEZETÉS
Régészeti TOP10
Mennyire lehetett kiszolgáltatott a természet viszontagságainak a kőkor embere? Hogyan törte fel az ember a fémek megmunkálásának titkát? Fejtsd meg a szkíta aranyszarvasok rejtélyét, ismerd meg a Duna két partját elfoglaló rómaiakat és barbárokat, csodáld meg a hunok pusztítása elől elrejtett szilágysomlyói kincset, vagy a fél évszázaddal későbbi honfoglalók fémművességét a galgóci tarsolylemez vonásaiban!
Ajánlott korosztály: 9–12. évfolyam
Pannónia fénye – a Seuso-kincs
A Seuso-kincs a világszinten a legjelentősebb késő római ezüst kincsleletek egyike. Az online 3D kiállításban barangolva megcsodálhatjuk a páratlan ötvösmunkákat, amelyek mítoszokról, hősökről, háborúról és a pannoniai mindennapokról mesélnek.
Ajánlott korosztály: 9–12. évfolyam
TOP 10 – Az MNM legjelentősebb műtárgyai
Fedezd fel velünk a koronázási palástot, nézd meg a legszebb aranykincseket vagy vess egy pillantást a leghíresebb zeneszerzők hangszereire. Ismerkedj meg gyűjteményünk legkiemelkedőbb darabjaival 1 órában.
Ajánlott korosztály: 9–12. évfolyam
Fedezze fel velünk a Magyar Királyság fénykorát!
Milyen titkokat rejt a koronázási palást? Milyen volt az élet az Árpád-korban? Mit tudunk Hunyadi Mátyás uralkodásáról? Ismerd meg Magyarország történetét az államalapítástól az ország három részre szakadásáig.
Ajánlott korosztály: 9–11. évfolyam
A török kori Magyarország
Ismerd meg a végek életét, a korszakot irányító, nagyhatalmú személyeket és a fordulatos eseményeket az online tárlatvezetés alkalmával. Az órán a mohácsi csatától egészen Buda visszafoglalásáig kalandozunk.
Ajánlott korosztály: 10–11. évfolyam
Magyarország története a 19. században
Hogyan alakult a Magyar Királyság sorsa a nemzetállamok születésének tavaszán? Ismerd meg velünk a reformkor nagyjait, a márciusi ifjakat, kövesd végig kiegyezésüket a hatalommal, és pillants be a dualizmus mindennapjaiba! Online tárlatvezetés a reformkortól az 1. világháború kitöréséig.
Ajánlott korosztály: 10–12. évfolyam
Málenkij Robot Emlékhely
Online tárlatvezetés A pokol bugyrai… ,,Málenkij robot” – Kényszermunka a Szovjetunióban c. kiállításban.
Az online tárlatvezetésen az Emlékhely kamráit virtuálisan járjuk végig. A kiállítás a második világháború után tömegesen elhurcolt nőknek és férfiaknak állít emléket. Fényképeken, plakátokon, visszaemlékezéseken és túlélőktől származó tárgyakon keresztül ismerkedünk meg Magyarország második világháborús végnapjaival, a kényszermunkára elhurcoltak keserves mindennapjaival és a hazatérés keserédes pillanataival.
Ajánlott korosztály: 7–12. évfolyam
A program regisztrációhoz kötött: További információ és időpontfoglalás: malenkij@mnm.hu, +36 30 701 52 23